Yeni Başlayanlar için Kontrbas

Yazarı: Hande Tokgöz
ISBN 978-625-7507-42-4
Barkod: 9786257507424
Yayın Tarihi: Aralık 2023
Türü: PDF Dosyası
Boyut: 21 x 29.7
Sayfa Sayısı: 61 sayfa
Müzik Eğitimi Yayınları No.184
PDF Nota Serisi No.03
Stoktan Hemen Al – MuzikKitaplari.com

Bu kitabı okuduğunuza göre müziğin en derinlerdeki seslerini duymaya çok yaklaştınız. Kontrbas gibi müziğin olmazsa olmaz yapıtaşlarından birisi olan bu enstrümanı çalmaya karar verdiğiniz için sizi tebrik ediyorum!

Bu enstrüman yaylı çalgılar içindeki en kocaman, en heybetli ve müzikteki en kalın sesleri çıkaran enstrümandır. Bu yolculukta sizlere enstrüman çalmayı öğrenmeyi keyifli hale getirmeye çalıştım. Parçalarımızı bildiğimiz şarkılardan seçtim. Bakalım bu kadar iyi bildiğimiz şarkıları çok kalın sesli bir enstrümanda çalarken neler hissedeceksiniz?

Bu kitap size kontrbasın temelinden başlayarak, ustalığa doğru giden yolda rehberlik edecektir. Notaları ve diğer müzikal bilgileri size tanıtacak ve müziğin temelinde kontrbasın nasıl bir yer edindiğiyle ilgili fikir sahibi olmanızı sağlayacaktır. Bir enstrümanı çalmak sadece notaları çalabilmek demek değildir. Dinamikler, duygular ve düşüncelerinizi ifade ediş biçiminiz sizin çalışınızı eşsiz kılacaktır. Bu kitap size kendi becerilerinizle ilgili keşfe çıkarken yardımcı olacaktır.

Bu koskocaman ve heybetli enstrümanı öğrenme serüveninizde iyi eğlenceler diliyorum!

Hande Tokgöz