Oyunlarla Keman-2

Yazarı: Demet Ergen – Sermin Bilen
ISBN: 978-605-62470-6-4
Barkod: ISBN: 9786056247064
Basım Tarihi: Mart 2012
Boyutu: 21 x 29.7 cm
Sayfa Sayısı : 104-Kuşe–Renkli
CD eki: Var
Müzik Eğitimi Yayınları No. 37
Keman Kitapları Serisi No. 06
Stoktan Hemen Al – MuzikKitaplari.com

Bu kitap 2009 yılında yayınlamış olduğumuz “Oyunlarla Keman-1” kitabının devamı olarak tasarlanmıştır. Kitabın birinci cildinde de belirtildiği gibi öğrenilmesi güç bir çalgı olan kemanın, küçük çocukların zihinsel ve ruhsal gelişimlerine uygun olarak oyun içinde öğrenilmesi bu kitabın da temel ilkesini oluşturmuştur.

İlk kitabımız daha çok çocukların kemanla tanışmasına yönelikken “Oyunlarla Keman – 2” kitabı kemanın la ve re tellerinde ezgiler çalmaya yöneliktir.

Bu kitapta yer alan, müzik ve öykülerin yer aldığı CD ile desteklenen onbir etkinlik; bireysel derslere paralel yürütülecek, keman öğretmeninin bütün öğrencileriyle birlikte gerçeklestirebileceği etkinlikler dizgesi olarak düşünülmüstür.

Kitap Hakkında

Sermin Bilen ve Demet Girgin’in daha önce yayınladıkları “Oyunlarla Keman” serisinin ikincisi olan bu kitap son yıllarda pedagojik yöntemlerle çocuklarımıza eğilen en önemli çalışmalardan biridir. Ülkemiz keman eğitim kitapları içinde yeni bir soluk taşıyor, okul öncesi ve ilköğretim çağı çocuklarımız için çok eğitici hikâyeler eşliğinde kemanı sevdiren ve öğreten özellikleriyle dikkati çekiyor. Ritim kalıplarını vücut hareketleri ile pekiştirerek öğreten ve çocuklarımızı drama eğitimi ile bilinçlendirmeyi sağlayan bu kitabı bütün velilerimize ve öğretmenlerimize tavsiye ediyorum.

Cihat Aşkın, Keman Sanatçısı