Müzisyenlerde Liderlik

Yazarı: Tuğba Aydın Öztürk
ISBN: 978-625-7507-39-4
Barkod: 9786257507394
Basım Tarihi: Kasım 2023
Boyutu: 13,5 x 21 cm
Sayfa Sayısı: 120
Müzik Eğitimi Yayınları No.183
Kültür Kitapları Serisi No.51
Stoktan Hemen Al – MuzikKitaplari.com

Müzisyenin kendisine liderlik etme yolculuğu, kendisini iyi tanıması ve onu dinleyenler ile samimi bir ilişki kurabilmesi ile başlıyor. Öz motivasyonu, başkalarıyla uyumlu çalışabilmesi ve istikrarla yola devam edebilmesi bu yolda ona büyük bir avantaj sağlıyor. Aynı zamanda esnek düşünebilmesi, kriz zamanlarında hızlı aksiyon alabilmesi, değişime karşı adaptasyon becerisi geliştirmesi ve sınırları kaldırmak konusunda hevesli olması da değerli. Bu özellikler liderlik biliminin en önemli konuları arasında ve uzun yıllardır farklı sektörlerde çalışan kişilerin çalışma şartlarını iyileştirmek ve sosyal hayatlarındaki tatmini artırmak için uygulanıyor.

Böyle bakınca bu kitap, müzik özelinde sanatı sahiplenenlere bir yol haritası sunuyor gibi gözükebilir. Ancak her kim hayatında nasıl bir meşguliyet içinde olursa olsun, liderliğin temelini ve ona kazandıracaklarını anladığında kendi yolunu ve ardından başkalarının yolunu aydınlatma şansına erişebilir. 

Kitapta yer alan liderlikle ilgili tüm başlıkları hayatınızın farklı alanlarına uygulayabilirsiniz. Önemli olan kendi seçtiğiniz yolun lideri olabilmeniz; her ne seçerseniz seçin…