free hit counters

Tabela: Deli la Bu Örtmen – 2

 • Yazarı: Yakup Kıvrak
 • ISBN: 978-605-62470-5-7
 • Basım Tarihi: Ocak 2012
 • Boyutu: 13.5 x 21 cm.
 • Sayfa Sayısı: 160
 • Fiyatı: 15TL.

Satın Al – MuzikKitaplari.com

Serinin ilk kitabını incelemek için tıklayınız
.::Deli La Bu Örtmen ::.

Değerli yazarımız Yakup Kıvrak’ın “Deli La Bu Örtmen 1-2” kitapları Andante dergisince düzenlenen “Donizetti Klasik Müzik Ödülleri 2012” çerçevesinde, “Türkiye’deki müzik eğitimi sorunlarını, ülke sorunlarından koparmadan, anı-deneme biçiminde hem güldürür, hem düşündürür tarzda, hızlı okunabilir yalın bir dille anlatması” gerekçesi ile “Yılın Kitabı Ödülü”ne layık görülmüştür.

21 Mayıs 2012

 1. Türey Köse - CUMHURİYET
  Türey Köse - CUMHURİYET11-29-2010

  (…) Anadolu’da öğretmen olmak, hele de “müzik öğretmeni” olmak ne demekmiş, ne kadar zorlu bir serüvenmiş Kıvrak’ın kitabında bir kez daha görüyoruz. Anadolu okullarından bu “Deli”ler hiç eksilmesin!

 2. Gökçe Bayrak Gürses - Müzik Öğretmeni
  Gökçe Bayrak Gürses - Müzik Öğretmeni12-25-2010

  (…) Uzun zamandır bana bu kadar keyif veren beni heyecanlandıran bir kitap okumamıştım. Üstüne bir de kendimi silkeleme gereği duydum. Mesleğimin misyonunu unutmuştum, sayenizde kendime geldim; kitabınız umut verdi. Kitap içine alıyor, yoğuruyor, bitmeden de bırakmıyor. Ellerinize sağlık, çok çok çoook teşekkürler.

 3. Ayşegül Doğan - Okur
  Ayşegül Doğan - Okur04-05-2011

  (…) Kitabınızı inanılmaz bir keyifle okudum. Kitabın son sayfasını okuyup kapağı kapattığımda içimde tarifsiz duygular oluştu. Bana çok şeyler kattığını söylemeliyim. İyi ki yazmışsınız, size ne kadar teşekkür etsem azdır.

 4. Mustafa Mutlu - VATAN
  Mustafa Mutlu - VATAN07-24-2011

  Köylü Bilgeliğinin Keşfi
  (…) Yakup Kıvrak’ın bu anı kitabı, cumhuriyet döneminde müzik eğitiminin kısa bir tarihçesi niteliğini taşıyor. Tarih dediğime bakmayın; nefis bir güldürü kitabı aslında Deli La Bu Örtmen. Su gibi akıcı, bilgi dolu, rahat okunan bir kitap. Özellikle İç Anadolu şivesiyle yazılmış konuşmalara bayıldım. Yazarın anılarını anlatırken, sözünü sakınmaması okurken aldığınız gerçeklik duygusunu artırıyor. Bu kitabı özellikle tüm öğretmen adaylarının ve müzikle uğraşanların okumalarını öneriyorum.

 5. Prof. Dr. Pınar Aydın - CUMHURİYET KİTAP
  Prof. Dr. Pınar Aydın - CUMHURİYET KİTAP03-23-2012

  (…) Öykülerin kimi hüzünlü, kimi komik, ama tümü içten ve kesinlikle gerçek. Okudukça insan manzaraları bağlamında Anadolu’da müziğin yeri, anlamı ve tadı ortaya çıkıyor.