Minik Müzik Gezginleri-2 : Çocuklar için Öykülü Piyano Metodu

Yazarı: İpek Çığ Çevikkaya
ISBN: 978-605-4957-26-2
Barkod: 9786054957262
Basım Tarihi: Eylül 2016
Boyutu: 30.5 x 23 cm.
Sayfa Sayısı: 80 – Renkli-Resimli-Öykülü
Müzik Eğitimi Yayınları No.73
Piyano Kitapları Serisi No.16
Fiyatı: 70TL.
Stoktan Hemen Al – MuzikKitaplari.com

“Minik Müzik Gezginleri, yolculuklarına devam ediyor. İlk kitapta İzmir Limanı’nda gördükleri bir gemiye atlayıp İtalya’ya giden, orada İtalyan bestecileri tanıyarak notalarla ve piyano ile tanışan sevimli hayvanlar, bu defa müzik okulunda piyano eğitimi almaya hak kazanan küçük zürafa Plumpom’un şerefine hep birlikte trenle müziğin başkanti sayılan Viyana’ya gidiyorlar. Tren Macaristan’da mola veriyor, treni kaçırıyorlar ve bu sayede Macar Halk Müziğini tanıma fırsatı buluyorlar. Viyana’ya vardıklarında ise karşılarına Mozart çıkıyor ve sürprizler onları bekliyor. Değerli dostlarım, meslektaşlarım, öğrencilerim… ‘Piyanom ve Ben’ ve Minik Müzik Gezginleri kitaplarımı yazarken aklımda şu soru vardı: Ülkemizde müzik eğitimi alan çocuk sayısının artmasına katkıda bulunabilir miyim? Müziğin hayatlarında kalıcı, hatta sonsuz olmasını sağlayabilir miyim? Tüm dileğim daha fazla çocuk başlasın, daha az çocuk yarım bıraksın! Aralarında sivrilenler olacağı gibi, hayatında müziği her gittiği yere götüren bireylerin sayıca artmasının, toplum huzuruna ciddi etki edeceğine inanıyorum. Umarım ben ve bu uğurda çaba sarfeden tüm değerli hocalarımız ve sanatçılarımızın dileği gerçekleşir. Hiç bir çalışma benim için bu denli heyecan verici olamazdı. Tüm dostlarıma ve esin kaynağım minik piyanistlere teşekkür ederim (İpek Çevikkaya). Kitaptan bir bölüm:

– Bunlar mı? Bunlar anahtarlar! diye yanıt verdi pembe denizanası.
– Anahtar mı? Hiç böyle anahtar olur mu?
– Onlar müzikte kullandığımız anahtarlar! diye söze girdi kırmızı balık.
– Müzik yazısında notalara isim verebilmemiz için anahtarlara ihtiyacımız vardır.

Bir yandan şarkı söylüyor bir yandan da neşe içinde yüzüyordu. Ama aslında kendisini bekleyen tehlikenin farkında bile değildi…

Kitap Hakkında

Çok değerli meslektaşım İpek Çığ Çevikkaya, hazırlamış olduğu ”Minik Müzik Gezginleri” kitabı ile temel müzik ve piyano eğitimini küçük çocuklara verirken, müzik yolculuğuna çıkan hayvanların hikâyesini müzikal bir soru-cevap ilişkisi içinde işleyerek benzersiz bir yol izlemektedir. Kendisini yürekten kutlar, kitabın müzik eğitimcileri ve öğrencilere hayırlı olmasını dilerim.

Dr. Özcan Özbek, Marmara Ünv. Müzik Eğt. ABD Öğr.Gör.

Kitap Hakkında

Çocukları müziğe yaklaştıran, onları zevkle hikâyeli notalarla tanıştıran çok güzel bir çalışma. İyi yolculuklar çocuklar, sizi harika bir sesli serüven bekliyor. Tebrikler İpek Çığ Çevikkaya.

Gülsin Onay, Piyanist Devlet Sanatçısı