free hit counters

En Güzel Piyano Düetleri

  • Editör: Prof.Dr. Belir Tecimer
  • Basım Tarihi: 2006
  • Boyutu: 25 x 31 cm.
  • Sayfa Sayısı: 144
  • Tür: İndirilebilir PDF Dosyası
  • Fiyatı: 25TL
İçindekiler

Satın Al – MuzikKitaplari.com

En Güzel Piyano Düetleri klasik dönemden, 20. yüzyıla kadar uzanan piyano edebiyatından seçilmiş en güzel eserleri içermektedir. Bu kitap ile siz piyano öğretmenlerine ve öğrencilerine piyano eğitiminin her aşamasında kullanabileceğiniz geniş bir dağarcık sunulmaktadır. Bu düetler ile başlangıç düzeyinden, daha ileri düzeye kadar olan piyano öğrencilerinin eğitimi hedeflenmektedir.

Piyano öğretmenleri, eğitimlerinin başlangıcından itibaren piyano öğrencilerine düet öğretmenin ne kadar önemli olduğunu bilmektedirler. Düetler ile öğrencilerin “birlikte çalma” becerisinin yanı sıra “deşifre çalma” becerisi de kolaylıkla geliştirilebilecektir. Öğretmen ile beraber çalınan ilk düetler öğrenciye zengin bir müzikal tecrübe kazandıracaktır. Bu nedenle, kitabın başında sunulan öğrenci-öğretmen düetlerinde öğrenci bölümleri sadece 5-parmak pozisyonundan oluşmakta ve kolaydan, zora doğru sıralanmaktadır. Zengin armonilerden oluşan öğretmen bölümü daha ileri düzeydeki bir öğrenci tarafından da çalınabilir. Bu düetler iki piyanistin aynı piyanoda çalmasının ötesinde, ikiden fazla grupların aynı anda, ayrı ayrı piyanolarda da çalabileceği mükemmel eserlerdir.

Bu kitabın hazırlanması sürecinde her bir eser için farklı edisyonlar dikkatli bir şekilde gözden geçirilmiştir. Eserler içerisinde en iyi cümle bağları, artikülasyonları ve parmak numaraları verilmeye çalışılmış ve ölçüler çalışma esnasında kolay takip edilebilmesi için numaralandırılmıştır. Primo ve secondo bölümleri daha kolay çalınabilmeleri için ayrı sayfalara yazılmıştır. Bazı eserlerin daha kolay okunabilmeleri için primo ve/veya secondo bölümlerinin nota yazılım yerleri değiştirilmiştir. Eserler mümkün olduğunca kolaydan, zora doğru sıralanmasına rağmen, piyano eğitimcileri öğrencilerine eser seçerken istedikleri sırayı takip edebileceklerdir. Ayrıca, hazırlanan CD kaydı öğrencilerin ve öğretmenlerin, eserleri önceden dinleyerek seçim yapabilmelerine yardımcı olacaktır.

Piyano düetleri, besteciler ve eserleri hakkında bilgilere de kitapta yer verilmiştir. Eserler içerisinde kullanılan müzik terimlerinin açıklamaları ise kitabın sonunda yer alan “Terimler Sözlüğü” bölümünde yer almaktadır.