Gitar için Şarkılar

Yazarı: Ersen Özpirinçci
ISBN: 978-605-4957-69-9
Barkod: 9786054957699
Basım Tarihi: Ekim 2019
Boyutu: 21 x 29.7cm.
Sayfa Sayısı: 32
Müzik Eğitimi Yayınları No.116
Gitar Kitapları Serisi No.06
Baskısı yok.

Müzik yaşamını mesleki boyutta değil tamamen özengen boyutta sürdüren Ersen Özpirinçci, benim için her zaman gıpta ile baktığım bir kişiliktir.

Herhangi bir alanı çok seviyorsanız, o alanı kesinlikle meslek olarak seçmemek gerekir; çünkü işin büyüsü o zaman kaçmaya başlar ve size haz veren her boyutundan uzaklaşmaya başlarsınız. Veterinerseniz hayvanlara teknik yaklaşmaya başlarsınız yalın bir hayvan sevgisi yerini tıbbi bakış açılarına bırakır.

İşte Ersen Özpirinçci de böyle bir müzik yaşamı seçmiş ve yaptığı çalışmalar özengen gibi görünse de oldukça profesyonel işlere imza atmış bir müzik insanıdır. Her şeyden önce müziğiyle kızına hayat vermiş mükemmel bir baba figürüdür. Yaptığı birçok çalışmada kendisine her anlamda destek vermiş bir müzisyen olarak oldukça post modern bir kompozisyon stili olduğunu söyleyebilirim. Ersen Özpirinçci; müziğin köşeli kalıplarını yuvarlak hatlara dönüştürebilen, kontrastı çok iyi yakalayabilen, sözel anlatımını ise direkt değil dolaylı anlatımla çok iyi yorumlayabilen bir halk sanatçısıdır benim gözümde. Yüzü batıya dönük bir halk ozanıdır da diyebiliriz.

Yazdığı bu kitap; kendisine ait bestelerin çok kolay bir şekilde deşifre edilmesine imkân sağlayan ezgi-söz-şifre üçgeni ve cd kayıtlarıyla her müzisyenin kütüphanesinde bulunması gereken bir değerdir. Kendisine, üretme konusunda daha birçok çalışmaya imza atması için sağlıklı bir yaşam dilerken, bu kitabın her bünyeye iyi geleceğini ve müziğin her boyutunda yoğun bir şekilde kullanılması gerektiğini söylemek isterim. Saygılarımla…

Dr. Yavuz Durak