Yaşamın İçinden Çocuk Şarkıları

Yazarı: M.Şahin Akıncı
ISBN: 978-605-4957-64-4
Barkod: 9786054957644
Basım Tarihi: Temmuz 2019
Boyutu: 21 x 29.7 cm.
Sayfa Sayısı: 56
MP3 indir: Tıkla indir
Müzik Eğitimi Yayınları No.111
Ses Eğitimi Serisi No.16
Fiyatı: 25TL
Stoktan Hemen Al – MuzikKitaplari.com

İÇİNDEKİLER
 1. Sabah
 2. Çocuk Parkı
 3. Okulum
 4. Güneş Batmadan Eve Dönelim
 5. Ellerimi Yıkadım
 6. Okumayı Hatırla
 7. Uyku Zamanı
 8. Düzenli Çocuk Olalım
 9. Yaşamak
 10. Kardeşim
 11. Minicik Kuş
 12. Baba
 13. İzzet Baysal Babamız

Öğrenciler şarkılar sayesinde farkında olmadan temizlik, yaşama ilişkin olumlu tutum ve davranışlar, sevgi, kardeşlik, barış, çalışkanlık ve okula ilgi, aile sevgisi, hayvanları koruma, merhamet etme ve düzenli yaşam alışkanlıkları gibi olumlu duygu ve yetkinlikleri edinebilirler. Bu noktadan yola çıkarak kitaptaki şarkılar geleceğimizin emaneti olan çocuklarımızın küçük yaşlarda önemli yaşamsal tutum, sosyal alışkanlık ve bilgileri kolaylıkla kazanabilmeleri için bestelenmiştir.

Bu kitapta tamamı piyano eşlikli ve beraberinde MP3 ses (eşlik) dosyaları da bulunan 13 şarkı yer almaktadır. Bu şarkıların isimleri ve konuları şöyledir: Sabah, Çocuk Parkı, Okulum, Güneş Batmadan Eve Dönelim, Ellerimi Yıkadım, Okumayı Hatırla, Uyku Zamanı, Düzenli Çocuk Olalım, Yaşamak, Kardeşim, Minicik Kuş, Baba, İzzet Baysal Babamız. Şarkıları içindekiler kısmına tıklayarak dinleyebilir ya da ücretsiz MP3 dosyalarını buraya tıklayarak [20.5MB] indirebilirsiniz.

Anaokulu, ilkokul ve ortaokul kademelerinde eğitim alan ve hatta çeşitli açılardan özel gereksinime ihtiyaç duyan çocuklarımız için de kullanılabilecek olan bu şarkılar olabildiğince basit bir dilde ve ezgi yapısında oluşturulmaya çalışılmıştır. Şarkıların öğretimi sırasında ezgilerin daha kolay anlaşılabilmesi ve seslendirilebilmesi amacıyla piyano eşliğindeki sağ el şarkının birebir ezgisini çalmaktadır. Şarkıların piyano eşlikleri her müzik eğitimcisinin kolaylıkla çalabilmesi için olabildiğince basit yazılmıştır. Bu sayede müzik eğitimcisi şarkı öğretimi sırasında sınıfını kolaylıkla denetleyebilecek ve şarkının performansını da takip edebilecektir.