Sevgiler Olsun

Yazarı: Yakup Kıvrak
ISBN: 978-605-8933-53-8
Barkod: 9786058933538
Basım Tarihi: Ocak 2013 – Geliştirilmiş 2.Basım
Boyutu: 21 x 29.7 cm.
Sayfa Sayısı: 56
CD Eki: MP3 – Var
Müzik Eğitimi Yayınları No.18
Ses Eğitimi Serisi No.05
Baskısı yok.
Stoktan Hemen Al – MuzikKitaplari.com

İÇİNDEKİLER
 1. Masalcık
 2. Evdeki Minik Dostlar
 3. Sana Geldim Öğretmenim
 4. Annem
 5. Takatuka
 6. Bekçi Baba
 7. Issız Sokakların Üç Hakimi
 8. Toprak İle Yaprak
 9. Bir Çiçeğin Olmalı
 10. Dünyayı Bize Verseler
 11. Düş
 12. Ankara’da Açan Çiçek
 13. Şanlı Atatürk
 14. Sen de Gel
 15. Yayla
 16. Sevgi Çiçeği
 17. Kırma Fidanı
 18. Sevgiler Olsun
 19. Güzelleme
 20. Türkiye’m Gülümser Dünyaya
 21. Andımız
 22. Benim Babam Çok Kahraman
 23. Çarpar Yüreğim
 24. Balıkçı – Çin Cocuk Şarkısı
 25. Dostluk
 26. Küçük Ayşe, Küçük Asker
 27. Postacı
 28. Yeni Yıl
 29. Manda Yuva Yapmış Söğüt Dalına

Bu kitaptaki şarkıların çoğu TRT, Kültür Bakanlığı ve çeşitli kurumların açtığı yarışmalarda ödüller aldı. Tamamı profesyonel çocuk koroları ile ülke genelinde pek çok okul korosu tarafından pek çok kez seslendirildi. Bazıları, sözleri başka dillere çevrilerek yabancı çocuk korolarınca uluslararası festivaller ve yarışmalarda seslendirildi. Söyleyen ve dinleyenler çok keyif aldı. Özellikle kitabın başlarında yer alan sololu korolu, oyunlu danslı şarkılar yıllar boyunca onları seslendiren/oynayan minikler ve izleyenlerden büyük beğeni kazandı.

Kitabın geliştirilmiş bu ikinci basımında, öncekilere ek olarak 6 tanesi misafir 8 yeni şarkı yer alıyor. İki yeni şarkının yanı sıra duayen müzik eğitimcimiz Halil Bedii Yönetken’in iki efsanevi çocuk şarkısı, Saip Egüz hocamızdan artık klasikleşmiş bir şarkı ve tüm kuşaklarımızın efsanevi okul şarkısı Dostluk’da eklendi. İki de sürpriz var kitapta; çocuk beğenisine çok uygun bir türkümüz ile Çin’li çocukların söylediği bir şarkı da misafir ediliyor. Böylece kitapta okulöncesi ve ilköğretim öğrenci/öğretmenlerinin keyifle seslendirebileceği birbirinden güzel toplam 29 şarkı yer alıyor.

Kitabın beraberindeki CD’de bütün şarkıların piyano ve çeşitli çalgılarla seslendirilmiş ve özenle hazırlanmış MP3 formatındaki altyapıları bulunmaktadır. Bu eşliklerde öğrencilere ve öğretmenlere kolaylık olması için ezgilerin ana melodisine özellikle yer verilmiştir. Böylece şarkıları seslendirmenin hem koristler hem de koro yöneticileri için daha kolay ve keyifli olması beklenmektedir.