Şan için Piyano Eşlikli 9 Türkü

Yazarlar: Muhammet Koç – Vsevolod Kuzmin
ISBN: 978-605-4957-22-4
Barkod: 9786054957224
Basım Tarihi: Eylül 2016
Boyutu: 23 x 30.5 cm.
Sayfa Sayısı: 96
MP3: Tıkla indir
Müzik Eğitimi Yayınları No: 69
Ses Eğitimi Serisi No.11
Stoktan Hemen Al – MuzikKitaplari.com

İÇİNDEKİLER
  1. Ahirim Sensin
  2. Anam Ağlar Baş Ucumda
  3. Bir Ay Doğar İlk Akşamdan
  4. Çanakkale İçinde
  5. Devrent Deresi
  6. Erzurum Çarşı Pazar
  7. Güzel Ne Güzel Olmuşsun
  8. Kırmızı Buğday
  9. Zülüf Dökülmüş Yüze

İlk kitapta olduğu gibi bu kitap da ses dağarına eklenen yeni bir ürün; yeni bir ses ve nefes. Farklı yörelere ait zengin halk müziğimiz, her biri en derin duyguları yalın ve içten bir anlatımla dile getiren şiirler üzerine yakılmış ezgilerimizdir. Bu kitaptaki dokuz ezgi, modal ve ritmik yapı özellikleri ile sözel zenginliğinden kaynaklanan güzelliklerine, çoksesli dokunun derinlik ve tınısal renkleri de eklenerek yeniden yaratılmış ve müzik dünyamıza sunulmuştur.

Farklı coğrafyadan ve farklı kültürden iki müzikçinin kendi duyuş ve düşüncelerini aktararak düzenledikleri bu türküler, müziğin sınır tanımayan etki gücüyle her topraktan, her kültürden insana ve gönüllere seslenecektir.

Her bir türkünün modal dizisinin, aktarım yoluyla dört farklı insan sesi türünün özelliklerine uygun olarak düzenlenmesi, farklı ses türlerine sahip seslendiricilerin kendilerine uygun bir seçim yapmalarına olanak sağlayacaktır. Ayrıca önceki kitap da olduğu gibi bu yeni kitabın özelliği de daha az seslendirilen türkülere yer verilmiş olmasıdır. Kitapta yer alan türküleri içindekiler kısmından dinleyebilirsiniz. Türkülerin değişik ses renkleri için hazırlanan 4 farklı tondaki piyano eşliklerinin MP3 dosyalarını ücretsiz olarak bir defada (142MB) indirmek için buraya tıklayınız.

Ses eğitimi alanı her düzeydeki seslendiricinin zevkle yorumlayacağı yeni türkülere kavuşmuştur. Bu güzel türküler sesleri ve seslendiricilerini beklemektedir.

Prof. Suna Çevik