Hayvanlar Alemi – Eşlikli Çocuk Şarkıları

Yazarı: Süleyman Tarman
ISBN: 978-605-4957-50-7
Barkod: 9786054957507
Basım Tarihi: 2. Basım – Kasım 2023
Boyutu: 16 x 23.5 cm.
Sayfa Sayısı: 32 – MP3 İndir – Resimli
Müzik Eğitimi Yayınları No.100
Ses Eğitimi Serisi No.15
Stoktan Hemen Al – MuzikKitaplari.com

İÇİNDEKİLER
 1. Arı
 2. Ayı
 3. Deve
 4. Dinozor
 5. Fil
 6. Kanguru
 7. Kaplumbağa
 8. Kelebek
 9. Köpek
 10. Leylek
 11. Panda
 12. Porsuk Tekerlemesi
 13. Tavşan
 14. Tavuk Bilmecesi
 15. Uğur Böceği
 16. Zürafa
 17. Hayvanat Bahçesi

Kitaptaki şarkıların Çizgifilm animasyonlarına Youtube kanalımızdan ulaşabilirsiniz

İçindekiler kısmından Kelebek Şarkısı’nın tamamını ve diğer şarkıların da 20 saniyelik demolarını dinleyebilirsiniz.

Bu kitapta Arı, Ayı, Deve, Dinozor, Fil, Kanguru, Kaplumbağa, Kelebek, Köpek, Leylek, Panda, Porsuk, Tavşan, Tavuk, Uğur Böceği, Zürafa ve” Hayvanat Bahçesi ile ilgili şarkılar yer almaktadır. Şarkılar bestelenirken hem söz konusu hayvanın özelliklerine ve çıkardığı seslere yer verilmiş hem de şarkıların bilmece, tekerleme formunda, sorulu cevaplı, komik ve keyifli olması hedeflenmiştir. Kitabın künyesinde bazısı iki sesli 17 şarkı ile bu şarkıların son derece keyifli alt yapılarını içeren bir karekod yer almaktadır. Bu kod sayesinde her şarkıya ait biri solist tarafından seslendirilmiş diğeri de sadece eşliği içeren iki MP3 dosyasına ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz. Şarkı örneklerini içindekiler kısmından dinleyebilirsiniz.

Kitabın dizgisi yapılırken sol sayfalarda şarkının notalarına, sağ sayfalarda ise şarkının sadece sözlerine yer verilmiş ve ayrıca sözlerin altına da ilgili hayvanın resmi yerleştirilmiştir. Resimlerin çoğu çocuklar tarafından boyanabilir niteliktedir. Bu bakımdan kitap bir boyama kitabı olarak da kullanılabilecektir.

Şarkılar sahnelenirken mutlaka ilgili hayvanın kostümünü giyen bir ya da birden fazla koro elemanına yer verilmeli ve kostümlü bu çocuklar şarkı sözlerine uygun hareket etmelidirler. Böylece her bir şarkı, hem çocuklar hem de izleyiciler için son derece keyifli hale gelecektir. Kitaptaki şarkıların çocuklar tarafından sevilerek seslendirilmesi ve hayvan sevgisiyle dolu, hayvan dostu bireyler yetiştirmek dileğiyle…